Mikesková Petra, DiS.

Učebna: 2B
Budova:
 Jílová 43a, Olomouc
Vyučovaná studijní zaměření:
hra na zobcovou flétnu,
hra na lesní roh

E-mail:mikeskova@zusik.cz

Mikesková Petra, DiS.

Hudba mě provází již od útlého dětství díky tomu, že velká část mé rodiny se jí ať profesionálně, nebo na amatérské úrovni vždy věnovala. Mám za sebou studium hry na klavír a zobcovou flétnu v ZUŠ a na konzervatoři jsem vystudovala obor hra na lesní roh.

Tento nástroj mne okouzlil pro své bohaté využití nejen v symfonické hudbě a pro širokou škálu jak rozsahovou, tak v barevnosti tónu. I pro tuto jeho flexibilitu je zvládnutí techniky hry poměrně náročné a je to výsledek dlouhodobé práce.

Možností pro uplatnění je poměrně hodně. Já jsem si ve svém rodném kraji Ostravsku prošla různými komorními soubory, hornickými kapelami, amatérskými symfonickými tělesy, později jsem získala angažmá v Divadle Jiřího Myrona, v Divadle Antonína Dvořáka a od roku 2008 jsem členem orchestru Moravského divadla Olomouc. Příležitostně hostuji ve filharmoniích a také vyjíždím na turné s orchestry mimo Českou republiku.

Na pedagogické činnosti mě láká vychovávat nové nadšence pro tento nástroj. Vzhledem k tomu, že jsem aktivní hráč, s žáky při výuce hraji a mým cílem je společným muzicírováním vychovat nové orchestrální kolegy, sólové hráče, či posluchače, kteří si zamilují krásný zvuk lesního roh.


Partneři