Mgr. Turková Michaela, dipl. um.

Učebna: 201
Budova:
 Na Vozovce 32, Olomouc
Vyučovaná studijní zaměření:
hra na harfu

E-mail: turkova@zusik.cz

Zástupný obrázek pro zaměstnance

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ Platón

Michaela Turková – harfistka Moravského divadla Olomouc, vystudovala konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži – obor harfa u prof. Jarmily Mikušové, dále Univerzitu Palackého v Olomouci-  obor Anglický jazyk a Hudební výchova pro 2. stupeň ZŠ.

Naše třída nabízí možnost hry na malou pákovou harfu (od 7 let) nebo na velkou pedálovou harfu (pro starší děti zhruba 12 let).Hudebním stylům harfových skladeb se u nás meze nekladou- lze hrát hudbu lidovou, klasickou, ale i moderní – např. filmovou, muzikálovou, popovou…Kromě not pro harfu můžeme použít např. i klavírní nebo kytarové skladby. Žáci se zde můžou připravit na další studium (konzervatoř, VŠ).Dále ve výuce zdůrazňujeme rozvoj dovednosti tzv. improvizace, kdy se žáci učí podle jejich hudebního cítění doprovodit např. lidové písně. Hudbu se učíme srdcem a s radostí – ale co je také velmi důležité – píle – protože jak praví staré lidové přísloví: Bez práce nejsou koláče. :-)