Mgr. et Mgr. Rozkovcová Radka

Učebna: 108
Budova:
 Na Vozovce 32, Olomouc
Vyučovaná studijní zaměření:
nauka o hudbě

E-mail: rozkovcova@zusik.cz

Jako malá jsem chtěla být učitelkou a „mluvit do rádia“. Obojí se mi splnilo – pedagogické zkušenosti sbírám od roku 2000, v rozhlasové branži působím od roku 2004. Obě profese jsem začala vykonávat už během vysokoškolských studií.  

Učila jsem hru na nástroj individuálně i v souborech, hudební výchovu na gymnáziu nižším i vyšším, vedu hudební workshopy a prázdninové kurzy zaměřené na rozvoj kreativity, aktivizaci, komunikaci a spolupráci. Praxi mám s dětmi školkovými i školními, s dospělými i seniory. O metodické zkušenosti se ráda dělím při výuce na vysoké škole a na kurzech pro kolegy učitele. 

A především z hodiny na hodinu se stále sama intenzivně učím, jak vyučovat lépe, efektivněji, s větším porozuměním pro individuální potřeby každého žáka. Moc mě to baví. Na ZUŠ Iši Krejčího Olomouc učím hudební nauku od roku 2019. Snažím se ukázat žákům (a často i rodičům), že hudební teorie je zábava a že její zvládnutí jim pomůže při hře na nástroj. Hrajeme hudební hry, vymýšlíme si vlastní melodie a zkoušíme je zapsat do not.


Partneři