Kotiš Petr, dipl. um.

Učebna: 2B
Budova:
 Jílová 43a, Olomouc
Vyučovaná studijní zaměření:
hra na zobcovou flétnu,
hra na saxofon

E-mail:kotis@zusik.cz

Kotiš Petr

Saxofon beru především jako životní styl. Již od útlého mladí jsem snil o tomto úžasném nástroji, který má krásnou barvu a velice pestré zvukové možnosti a konkrétně tenorsaxofon považuji za krále všech saxofonů.  

Na tuhle skvělou školu (ZUŠ Iši Krejčího) jsem se dostal na základě jednoho telefonátu s p. zást. Červenkou, momentálně mým výborným kolegou a kamarádem, od kterého čerpám letité saxofonové zkušenosti. Tehdy mě pozval do školy na pohovor a malou předehrávku na nástroj. Od první chvíle jsme si padli do oka, protože jsme oba dva primárně tenorsaxofonisté a máme shodný přístup k metodice tvoření tónu.  

Při výuce kladu důraz na zpětnou vazbu mezi rodiči, učitelem a žákem. Mým hlavním pedagogickým cílem je nejen vychovávat mladé umělce ve hře na saxofon, ale v neposlední řadě také kultivované mladé lidi, pro které se hudba stane celoživotní radostí a zábavou, a to jak v rovině hráčské, tak i jako poučené posluchače kvalitní hudby. Práce pedagoga mě duševně naplňuje a jsem rád za žáky, které vyučuji.


Partneři