Komorní smyčcový orchestr (dirigentka Mgr. art. Milena Melicharová)

KOSMORIKO = Komorní smyčcový orchestr Iši Krejčího Olomouc

KOSMORIKO je smyčcový orchestr, ve kterém se sdružují žáci vyšších ročníků. Své první zkušenosti s hrou ve větším kolektivu si osvojili ve SMIKOLu a pokračují v poctivé práci v KOSMORIKO.

Program tohoto orchestru tvoří náročnější skladby a to jak po technické, tak i výrazové stránce. Samozřejmostí je poctivá příprava partů a pak souznění a společné cítění.

Během posledních let se vytvořil kolektiv, který se v menších vlnách obměňuje s odchodem absolventů. Nejstarší a tím pádem nejzkušenější žáci jsou vzorem a kamarádem pro ty menší.

Kamarádství a nově navázaná přátelství utužují naši mladí muzikanti na společných soustředěních. Konají se jednou ročně, naším útočištěm se stala chata Spartak  v Hynčicích pod Sušinou, která nám nabízí skvělé prostory na zkoušení a ubytování. Během 3 dnů, plných tónů a hudby, uděláme spoustu práce na secvičování programu, ale čas si najdeme i na procházky po okolí, zábavu a společné hry.

A co si nejraději zahrajeme?

Filmovou a muzikálovou hudbu jsme hráli s nadšením, ale svůj vztah jsme získali ke skladatelům barokním, stejně jako k hudbě klasické a romantické. Rádi si zahrajeme i skladby současných skladatelů.

Naše motto: S radostí a pro radost.

Toto motto se snažíme naplňovat při našich vystoupeních v Olomouci a v jeho okolí. V plánu máme i zahraniční výjezdy, čekáme na příznivou situaci.


Partneři