Darujme kroužky dětem

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

oznamujeme Vám, že od pondělí 15. 1. 2024 do neděle 21. 4. 2024 můžete opět žádat o příspěvek z projektu „Darujme kroužky dětem“. Výše příspěvku je opět 2.000 Kč na dítě, ve formě čtyř voucherů v hodnotě 500 Kč. Letos není požadovaná finanční spoluúčast rodičů.

Darujeme kroužky dětem je projektem České rady dětí a mládeže, jehož cílem je pomoci rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku 3-18 let. Rodiče mohou získat v rámci jednoho pololetí podporu ve výši až 2000 Kč na každé dítě, tedy až 4000 Kč za školní rok.

Systém funguje tak, že rodič požádá o příspěvek doložením potřebných dokumentů a následně si vybere, kterému poskytovateli má Česká rada dětí a mládeže peníze odeslat. Poskytovatel kroužku nebo vzdělávání pak obdrží příspěvek na svůj bankovní účet a dítě tak má uhrazenou část nákladů na volnočasovou aktivitu. Rozdíl již zaplacené úhrady bude školou vrácen na účet rodiče.

Kdo může žádat o příspěvek na volnočasové aktivity?

  • Rodiny s dětmi ve věku 3–18 let z celé ČR, které se nacházejí v tíživé finanční situaci a pobírají dávku – přídavek na dítě, příspěvek na péči, odměnu pěstouna, nebo příspěvek při pěstounské péči.
  • Rodiny ukrajinských uprchlíků s dětmi ve věku 3–18 let, které pobývají v ČR na základě „Víza za účelem strpění“ či „Víza za účelem dočasné ochrany“ a jejich příjem nepřevyšuje 3,4násobek životního minima.

Další z možností získání příspěvku na úhradu úplaty za vzdělávání je „Fond pomoci olomouckým dětem“, který je zřízen Magistrátem města Olomouce. 

Fond pomáhá dětem z nízkopříjmových rodin v přístupu ke školním a mimoškolním aktivitám.

Dne 14. 8. 2023 byla vyhlášena 2. výzva pro podávání žádostí o poskytnutí účelového daru z Fondu pomoci.

Další informace a pokyny k podání žádostí jsou uvedeny přímo na  stránkách:

https://www.darujemekrouzky.cz

S pozdravem

Mgr. Filip Hajdu
ředitel
ZUŠ Iši Krejčího Olomouc
Na Vozovce 32, 779 00 Olomouc
ič: 476 54 236
tel. 585 427 641
mob. 773 953 245
e-mail: reditel@zusik.cz
www.facebook.com/zusikolomouc
www.zusik.cz


Partneři