Darujme kroužky dětem

Vážení rodiče, vážení zákonní zástupci,

oznamujeme Vám, že se naše škola zapojila do projektu „Darujme kroužky dětem“. 

Darujeme kroužky dětem je projektem České rady dětí a mládeže, jehož cílem je pomoci rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku 3-18 let. Rodiče mohou získat v rámci jednoho pololetí podporu ve výši až 2000 Kč na každé dítě, tedy až 4000 Kč za školní rok.

Od 5. 1. 2023 je spuštěna výzva na aktivity ve 2. pololetí školního roku 2022/2023. Rodiče mohou žádat o podporu 2000 Kč na aktivity ve 2. pololetí. Rodičům je tak možné vrátit část zaplacených peněz za aktivity.

Systém funguje tak, že rodič požádá o příspěvek doložením potřebných dokumentů a následně si vybere, kterému poskytovateli má Česká rada dětí a mládeže peníze odeslat. Poskytovatel kroužku nebo vzdělávání pak obdrží příspěvek na svůj bankovní účet a dítě tak má uhrazenou část nákladů na volnočasovou aktivitu. Rozdíl již zaplacené úhrady bude školou vrácen na účet rodiče.

Kdo může žádat o příspěvek na volnočasové aktivity?

  • Rodiny s dětmi ve věku 3–18 let z celé ČR, které se nacházejí v tíživé finanční situaci a pobírají dávku – přídavek na dítě, příspěvek na péči, odměnu pěstouna, nebo příspěvek při pěstounské péči.
  • Rodiny ukrajinských uprchlíků s dětmi ve věku 3–18 let, které pobývají v ČR na základě „Víza za účelem strpění“ či „Víza za účelem dočasné ochrany“ a jejich příjem nepřevyšuje 3,4násobek životního minima.

Další informace a pokyny k podání žádosti jsou uvedeny přímo na  stránkách:

www.darujemekrouzky.cz

S pozdravem

Mgr. Filip Hajdu

ředitel

ZUŠ Iši Krejčího Olomouc

Na Vozovce 32, 779 00 Olomouc

ič: 476 54 236

tel. 585 427 641

mob. 773 953 245

e-mail: reditel@zusik.cz

www.facebook.com/zusikolomouc

www.zusik.cz


Partneři